مقالات

آینده نوتیفیکیشن چگونه خواهد بود؟

آینده نوتیفیکیشن چگونه خواهد بود؟

آینده نوتیفیکیشن

با وجود اینکه در حال حاضر در صنعت تبلیغات اینترنتی به نتایج خوبی دست پیدا کرده ایم اما انتظار می رود در آینده نزدیک نوتیفیکیشن ها تعامل با کاربران خود را افزایش می دهد . این گونه از نوتیف ها هوشمند تر می شوند و می توانند اطلاعات مربوط به رفتار کاربر ، زمان ، مکان ، و سایر عوامل را در نظر بگیرند و با توجه به آن ها بتوانند اطلاعات مورد نیاز کاربر را برای او ارسال کنند .

به عنوان مثال ممکن است شما در فروشگاهی باشید و با توجه به مکانی که حضور دارید برای شما نوتیف های تخفیف محصولات و پیشنهادات ویژه آن فروشگاه ارسال شود .

یا مشغول تماشای بازی تنیس باشید و همان زمان عملکرد هر دو بازیکن برای شما ارسال شود .

آینده هوشمند

با توجه به آخرین رونمایی آیفون ، مهندسان هم سایت معتقد هستند در آینده نزدیک نوتیف ها از وب سایت ها جمع شده و به پلتفرم ها و دیوایس ها می آیند . هم چنین نوتیف ویجت های کاربردی تلفن همراه با توجه به نیاز های شخصی هر فرد ممکن است ارسال شود .

ممکن است در آینده بتوان نوتیفیکیشن های مغز به مغز (BCI) را راه اندازی کرد که در این صورت نوتیف ها مستقیم به مغز مخاطبان وصل می شود و نیازی به داشتن دستگاه های خارجی مثل موبایل و لپتاپ نباشد .

در بالاترین سطح تکامل نوتیف ها می توانیم در زمینه هوش مصنوعی صحبت کنیم .  میتوان با استفاده از الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی ، الگوی رفتاری کاربران را مشخص کنیم و به هرکاربر تجربه استفاده منحصر به فرد از سرویس های خود ، را اهدا کنیم .

نوتیفیکیشن های BCI

ویژگی های مورد انتظار از نوتیفیکیشن های آینده

نوتیف ها همواره درحال تغییر و تحول اند . اما در اینده میتوان انتظار داشت که نوتیفیکیشن ها دارای ویژگی های زیر باشند :

  • هوشمند تر : با استفاده از هوش مصنوعی نوتیف ها خودکار تعاملات رو یاد می گیرند و نوتیف هارا شخصی سازی می کنند .
  • قابل شخصی سازی بیشتر : کاربران قادر خواهد بود نوتیف ها را بر اساس نیاز خود مانند تعداد و زمان و … شخصی سازی کنند .
  • ویجت محور : در سیستم عامل های جدید مانند ویندوز 11 یا آخرین نسخه از سری گوشی های آیفون نوتیف ها در قالب ویجت برای کاربران در دسترس باشد و تعاملات را افزایش دهد .
  • بهینه سازی برای تمامی دستگاه ها : با پیشرفت تکنولوژی ، نوتیف ها در تمامی دیوایس ها مانند تلفن همراه ، تلوزیون های هوشمند ، کامپیوتر ، ساعت ها ، عینک های واقعیت مجازی و… قابل نمایش باشد.

ویژگی های مورد انتظار

به هرحال تمامی این ها نظریه بوده و می تواند آینده بسیار متفاوت تر و با پیشرفت تکنولوژی بیشتر همراه باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *