مقالات

نوتیفیکیشن در اپلیکیشن تلفن همراه

نوتیفیکیشن در اپلیکیشن تلفن همراه

پوش نوتیفیکیشن موبایل چیست؟

در مطالب قبل درباره پوش نوتیفیکیشن چیست صجبت کردیم. در این مقاله به طور تخصصی به پوش نوتیفیکیشن موبایل میپردازیم.

پوش نوتیفیکیشن موبایل یک سری پیام از سوی وب سایت ها ، اپلیکیشن ها و سیستم عامل ها می باشد که شامل پیام هایی مانند تغییرات درون برنامه ای ، به روز رسانی ها و… می باشد .

طرز کار پوش نوتیفیکیشن موبایل به این صورت است که کاربر اپلیکیشنی را دانلود و نصب کرده و آن اپلیکیشن ، برای موبایل نوتیفیکیشن می فرستد. مثال ساده ای از پوش نوتیف می توان به اعلان های شبکه هایی مثل تلگرام ، واتساپ ، توئیتر و … اشاره کرد که در بالای صفحه ، بنر و قسمت نوتیفیکیشن ها نمایش داده می شود .

پوش نوتیفیکیشن موبایل کجا نمایش داده میشود؟

پوش نوتیف ها در دو مکان لاک اسکرین و بالای صفحه نمایش داده می شود .

پوش نوتیفیکیشن موبایل

البته این در گوشی های اندروید و اپل متفاوت است . نرخ کلیک در سیستم عامل اندروید حدودا 13.6% و سیستم عامل 4.1% می باشد . به همین دلیل باید نوع دستگاه موبایل کاربران را به خاطر داشته باشید .

پیش تر دیدید که کاربران اندروید نوتیف ها را با درصد بیشتری فعال می سازند زیرا واکنش واکنش تمامی دستگاه های موبایل باهم یکسان نیست و هر سیستم عامل نمایش پوش نوتیف آن در لاک اسکرین متفاوت است  .

در گوشی های آیفون کاربر بعد از باز کردن لاک اسکرین نوتیفش ناپدید می شود اما در گوشی های اندروید تا زمانی که کاربر اقدام به حذف دستی نوتیف از نوار اعلانات نکند ، نوتیف باقی می ماند .

پوش نوتیفیکیشنIOS

در گوشی های IOS هم پوش نوتیف ها به شکل های متفاوتی ظاهر می شود . ممکن است در صفحه لاک اسکرین تمامی محتوای نوتیف مانند متن ، عکس ، گیف و … نشان داده شود یا تنها متن کوتاه اول پوش نوتیف به نمایش در بیاید .

البته لازم به ذکر است با وجود اینکه نرخ باز کردن پوش نوتیف ها در اندروید بالاتر است اما کاربران IOS پوش نوتیف ها را 7 برابر سریعتر از اندروید می توانند باز کنند . پس با توجه به کاربران مختلف باید اطلاعات مختلفی را برای رسیدن به هدف خود داشته باشید .

 

کلام آخر

استفاده از پوش نوتیفیکیشن موبایل اجباری نمی باشد ولی امکان مناسبی برای کسب و کار شما به حساب می آید و بهتر است از آن بهره مند شوید . با توجه به مطالب گفته شده واضح است که پوش نوتیف چه کمک شایانی به شما می کند .

پوش نوتیف درست مانند محتوای شخصی سازی شده می تواند باعث وفاداری و ماندگاری و تعامل بیشتر کاربر با اپلیکیشن و برند شما شود .

در زمان ارسال پوش نوتیف حتما نوع دستگاه را هم در نظر داشته باشید .

اهمیت سیستم عامل در پوش نوتیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *